Kurumsal

Hakkımızda

Kurumsal

Başaran Lastik, kolektif şirket olarak 1955 yılında İzmir'in Basmane semtinde lastik kaplama atölyesi ve hammaddesi kauçuk satışıyla lastik piyasasında işe başlamıştır. Şirket merhum Süleyman Cahit Oğuz tarafından kurulmuş bir aile şirketi olup bugün de aile şirketi olma özelliğini korumaktadır. Başaran Lastik, 1980 yılında anonim şirket olarak ünvan değiştirmiştir. Firma bugün faaliyetlerine lastik,akü,jant ve madeni yağ satış ve servis hizmetleriyle devam etmektedir. Başaran Lastik, lastik satışlarında başta Goodyear olmak üzere Pirelli, Dunlop, Nokian ve Kumho   markalarıyla; jant satışlarında ise Kor Metal Jant markası ve Kare Metal ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Başaran Lastik, bunun yanı sıra Rekor Kauçuk ve akü satışlarında ise bir Mutlu Akü üyesi olan Povver Akü'yü müşterileriyle buluşturuyor. 2018 yılı itibariyle de Opet madeni yağ distribütörlüğünü bünyesine katarak ürün yelpazesini genişletmiştir. Başaran Lastik, eğitimli teknik personel tarafından; Lastik satışı ve servisi, Rot-Balans ayarı, akü satışı, testi ve şarjı, Jant satışı ve düzeltme, far ayarı ile müşterilerine en iyi servis hizmetini vermektedir. Başaran Lastik, dürüst ve etik iş anlayışıyla, yüksek kalite standartlarında hizmet veren bir firmadır. Tüm çalışanların katılımı ile faaliyet konularında lider olarak müşterilerinin tam memnuniyetini sağlamayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz

Müşterilerimiz tarafından en iyi lastik, akü ve madeni yağ tedariği ve hizmeti sağlayan lider firma olarak tanınmaktır.

Misyonumuz

Yedek parça sektöründeki en iyi ürünleri birçok alternatifle piyasaya kazandırmak, tüm çalışanlarımızla birlikte müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak kaliteli hizmet vermek, sürekli yenilik, gelişim ve ilerleme anlayışıyla fark yaratarak firmamızı "en çok tercih edilen" hale getirmek.

İlkelerimiz

  • Ürün ve hizmet sunarken müşteri beklentilerini aşmayı esas alır.
  • En değerli varlığı olan çalışanlarının motivasyonunu ve sürekli gelişimini ön planda tutar.
  • Kuruluşun performansını teknik ve mali yönden yükseltmek için çağdaş yönetim sistemleri kurar ve uygular.
  • Son teknolojileri uygular ve sektöründeki yeniliklerin öncülüğünü hedefler.
  • Stoklu çalışma ilkesi ile güvenirlik, süreklilik ve saygınlığı hedef alır.
  • Rekabet ve gelişimi daima önde tutar.

Tarihçe

Başaran Lastik, kolektif şirket olarak 1955 yılında İzmir'in Basmane semtinde lastik kaplama atölyesi ve hammadesi kauçuk satışıyla lastik piyasasında işe başlamıştır. Şirket merhum Süleyman Cahit Oğuz tarafından kurulmuş bir aile şirketi olup bugün de aile şirketi olma özelliğini korumaktadır. Başaran Lastik, 1980 yılında anonim şirket olarak ünvan değiştirmiştir. Firma bugün faaliyetlerine lastik satış ve servis çalışmalarıyla devam etmektedir.

Başaran Lastik, lastik satışlarında başta Goodyear olmak üzere, Fulda, Dunlop ve Sava markalarıyla; jant satışlarında ise 1978 yılından itibaren hizmet veren Kor Metal Jant markası ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Başaran Lastik, bunun yanı sıra Rekor Kauçuk ve akü satışlarında ise bir Mutlu Akü üyesi olan Povver Akü'yü müşterileriyle buluşturuyor.

Başaran Lastik, eğitimli teknik personel tarafından; Lastik satışı ve servisi, Rot-Balans ayarı, Akü satışı, testi ve şarjı, Jant satışı ve düzeltme, Far ayarı ve ampül değişimi, Genel periyodik bakım ile müşterilerine en iyi servis hizmetini vermektedir.

Başaran Lastik, dürüstlüğü ve etiğe uygun iş anlayışıyla, üstün standartlarda eksiksiz hizmet veren bir firmadır. Tüm çalışanların katılımı ile faaliyet konularında lider olarak, dünya kalite, norm ve rekabet koşullarında hizmetler sunarak müşterilerinin tam tatminini sağlamaktır.